Jakie dodatki będą modne w 2016 roku?

Dodatki w sezonie wiosenno-letnim 2016 określić można mianem wyjątkowo spójnych. Wielu projektantów postawiło na podobny design. Wśród nowości króluje przede wszystkim obroża i szeroki pas na talię. Wśród dodatków pojawią się także wszechobecne w tym roku falbanki i nowe trendy w okularach korekcyjnych.

Szeroki pas w talii

Szerokie pasy ograniczają nieco modną od kilku lat modę oversize, zastępują też modę na cienkie paseczki. Możemy opasać nim talię zarówno do szerokiego, zeszłorocznego płaszcza, rozpinany, luźny kardigan, jak i nową, falbaniastą spódnicę. Do tych ostatnich świetnie sprawdzą się pasy z lejącego się, gładkiego materiału, lekko połyskujące.

Szeroki pas nie jest zbyt wymagającym dodatkiem. Na ogół unikać powinny go osoby zbyt niskie, gdyż nieco skraca on bowiem sylwetkę, jednak tutaj ograniczenie to nie jest zbyt restrykcyjne: wystarczą buty na ekstra obcasie i spokojnie możemy cieszyć się trendem!

Obroża

Ciężkie, wyraziste kolie powróciły do łask już jakiś czas temu. Teraz pora na równie wyraziste, lecz nieco bardziej ascetyczne w formie obroże. Design ten, kojarzący się ze światem starożytnego bogactwa i tajemnic dawnych cywilizacji, może być albo minimalistyczny, w kolorze czerni lub starego złota, albo też zdobiony.

Co ciekawe, żadne zdobienia nie eliminują specyficznej surowości biżuteryjnej obroży. Srebrna ozdoba może mieć srebrne dodatki: łańcuszki czy klamrę. Obecnie nosi się ją nie tylko na elegancki bankiet, ale także do T-shirtu czy bluzki z falbankami. Dobrze jednak, aby odzież nie była wtedy zbyt wzorzysta.

Falbanki

Wszechobecne w 2016 roku falbanki jako element odzieży wierzchniej to jedno, falbanki jako element akcesoryjny – drugie. Mile widziane są wstążki w kolorze bieliźnianym, czy to wokół szyi, w specyficznych, materiałowych koliach, czy we włosach, czy wreszcie – na butach.

Okulary korekcyjne

Okulary, zarówno korekcyjne jak i przeciwsłoneczne, to stały element ozdabiający naszą garderobę. Szczególnie ważne są te pierwsze: sezon na nie ostatecznie trwa cały rok! Poza truistycznym stwierdzeniem, że okulary muszą być „dopasowane do twarzy”, warto także dodać, że w miejsce dominujących do niedawna czarnych, białych lub czarno-białych „kotków” obecnie coraz częściej nosi się zróżnicowane kolory i kształty.

W tym roku dominują pudry i pastele, często „zmieszane ze sobą” na oprawce, modne są także przełamania szarej pasteli motywem pomarańczowym.