Strój na wieczór panieński

Wieczory panieńskie bywają różne. Na szczęście, mimo „plastikowej”, odtwórczej mody na przebieranie się przyjaciółek w diabełki, wiele przyszłych panien młodych życzy sobie „normalnego”, eleganckiego wieczoru. W takiej sytuacji grupa koleżanek idzie zabawić się do klubu czy na domówkę, a jednocześnie każda z nich może zaprezentować się w wystrzałowym stroju.

Z jednej strony nie ma standardowego stroju na wieczór panieński. Z drugiej – jest to jednak impreza odmienna od typowego bankietu, głośniejsza, śmielsza… To dlatego pewnych elementów po prostu nie może na niej zabraknąć.

Szpilki

Mimo wielu różnorodnych trendów w świecie mody oraz coraz bardziej bogatej oferty na rynku obuwniczym, szpilki są uznawane jednogłośnie za buty najbardziej seksowne i pasujące absolutnie do każdej wieczorowej kreacji. Wyglądają dobrze zarówno do wąskich sukienek, jak i do rozkloszowanych i – co chyba najważniejsze – występują zarówno w postaci obudowanej, jak i sandałkowej. To dlatego pomyślmy o nich i wtedy, gdy wieczór panieński odbywa się w styczniu i w przypadku trzydziestostopniowego, sierpniowego upału.

Najmodniejsze obecne są „paskowane” sandały na szpilkach, najczęściej w mieniącym się kolorze, srebrnym lub złotym. W wersji obudowanej, do strojnej sukienki, dobrze będą też wyglądać klasyczne, czarne czółenka na cienkim i koniecznie wysokim obcasie.

Krótka sukienka

Zwiewna suknia do ziemi z powłóczystym trenem, albo suknia typu „syrenka”, wąska, lekko rozszerzana za linia pośladków, to wspaniałe kreacje, ale… na kiedy indziej. Na wieczorze panieńskim dobrze sprawdza się sukienka krótka. Może być albo rozszerzana, z falbaniastą spódnicą, albo też wąska, seksownie opinająca pośladki i sięgająca lekko powyżej kolan.

Popularne są falbanki z koronki lub kilka koronkowych dodatków. Na pewno nie mogą one jednak krępować ruchów, gdyż na ogół wieczór panieński nie polega na pozowaniu przed ścianką, ale na szalonej zabawie!

Czerń i czerwień? Niekoniecznie

Z mieszaniną tych dwóch barw nie należy przesadzać, aby całość kreacji nie wyglądała zbyt tandetnie. Zdecydowanie lepiej wyglądają złote wstawki w sukience czarnej albo szarości przełamane intensywną czerwienią. Jeśli sukienka jest w „panieńskim fasonie”, ale za to skromna kolorystycznie, koniecznie dołóżmy strojną, błyszczącą biżuterię!